FILMS
FILMS_mob

FILMID

Avastamata paigad, põnevad kultuurid, erakordsed seiklused ning adrenaliini täis sport!

Rohkem infot 2023. aasta filmide kohta leiad siit.

Mehhiko Värvid

Fenomenaalne mägijalgrattur Kilian Bron tuhiseb Mehhiko aktiivsete vulkaanide ja vaatamisväärsuste vahel ning kihutab ajalooliste külade käänulistel tänavatel. Tulemuseks on erakordselt värvikas ja hoogne rattaseiklus!

Lapporteni Taevapiiril

Lapporten on maailmas tuntud kui Lapimaa värav ja see on üks enim pildistatud loodusnähtusi Rootsis. Kuid maailma parimatel highline’i ässadel on selle paigaga omad plaanid. Nad tahavad rajada selle ikoonilise paiga mägede vahele kahe kilomeetri pikkuse liini 600 meetri kõrgusel maapinnast. Kui neil õnnestub liin edukalt läbida, sünnib ühtlasi ka uus maailmarekord.

Mägedesse ja Tagasi

Selles erakordses dokumentaalfilmis kohtume inimestega, kes on mägedes seisnud silmitsi laviinide ja surma ohuga. Kes jääb peale - kas loodus või inimene? 

Puhkus Baffinis

Seiklejatest paar läheb puhkusele, kuid romantikaks ei jää palju aega. 45-päevane ekspeditsioon Baffini saarel pakub õnneks kõike, mida nende hing ihkab - erakordsed kaljud, millel ronida ja avastamata jõekärestikud, millelt süstaga alla söösta.

Nuhtlus Nimega Jääkaru

See Oscarite shortlisti valitud dokumentaalfilm viib vaataja Churchilli Kanadas ehk maailma jääkarude pealinna. Filmis näeme harukordselt lähedalt, kuidas väikelinna inimeste ja jääkarude maailmad omavahel põrkuvad.

Joostes Vabaks

Kui Taliban saab Afganistanis võimule, on naiste õigused selles riigis tõsises ohus. Mägijooksja ja ÜRO inimõiguste advokaat Stephanie Case hakkab võitlema oma organisatsiooni kuuluvate naiste tuleviku eest. Samal ajal valmistub ta ka oma elu pikimaks ja raskeimaks jooksuvõistluseks.

Danny MacAskilli Rattatrikk

Paljude jalgratturite jaoks on wheelie esimene trikk, mida nad õpivad. Selleks pole vaja kallist ratast ning see avab uksed täiesti uude maailma. Šoti üks väljapaistvamaid trikirattureid Danny MacAskill viib aga selle lihtsa wheelie täiesti uuele tasemele…